HUSUSİ (YEŞİL) PASAPORTA J-1 VİZESİ BASILMASI

Amerikan Konsolosluğu Hususi (yeşil) Pasaporta J-1 vizesi vermekteydi ancak pasaport polisi J-1 vizesini çalışma vizesi olarak saydığı için yurtdışı çıkışa izin vermemekte ve bu yüzden bütün Work and Travel Şirketleri öğrencilere Umuma Mahsus (bordo) Pasaport çıkartmalarını söylemekteydi.  J-1 vizesi , Ziyaretçi Değişim Programı / Kültürel Değişim Programı (J-1 Exchange Visitor Visa) vizesi olarak adlandırılmaktadır. İstanbul Havalimanı Pasaport Dairesi ile bugün yaptığımız görüşmelerde, herhangi bir Amerikan vizesi basılmış pasaportun sahibinin elinde BİNİŞ KARTI (boarding pass)olduğu sürece yurtdışına çıkmalarında sorun yaşamayacaklarını öğrenmiş bulunmaktayız.

Hususi (yeşil) Pasaporta sahip olan katılımcılarımızın Umumi (bordo) Pasaport çıkartmalarına gerek kalmamıştır. Hususi (yeşil) Pasaport ile Amerikan Konsolosluğu’na J-1 vizesi için başvuru yapabilirler.

wat(1)

Leave a Comment

Comment (required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Name (required)
Email (required)