CAMP STAFF İŞ ÇEŞİTLERİ?

A_Cartoon_Several_Kids_At_Summer_Camp_Royalty_Free_Clipart_Picture_100517-010749-506053Amerika’da Yaz Kamplarında farklı iş türlerinde çalışmak mümkündür. Kamplara başvururken yapabileceğiniz işleri seçer ve ona göre işlere yerleştirilirsiniz. İslerde tecrübeli olma zorunluluğu yoktur ancak eğer tecrübeniz varsa bu sizin için olumlu bir durumdur. Support Staff elemanları kamplarda değişik alanlarda çalışabilirler ancak Eğitmenler sadece Amerikalı gençlere farklı spor dallarında yardımcı olurlar.

SUPPORT STAFF (kamplarda çalışan yardımcı elemanlar için orta seviye İngilizce bilgisi yeterlidir)

  • Kitchen Staff / Mutfak görevlileri (yemek hazırlamak, kahvaltı hazırlamak, aşçıya yardım etmek, mutfak temizliği, yemek servisi yapmak, yemek salonunun hazırlanması ve temizlenmesi,  bulaşık yıkamak ve pasta pişirmek gibi işler)
  • Maintenance / Kamp bakım ve onarım görevlileri (boyama, temizlik, elektrik işleri, çamaşırhane, çim biçme, tesisat işleri, spor sahalarının çizgilerini çizmek, araç bakımı, kulübelerin bakım ve onarımlarını yapmak gibi işler).
  • Laundry / Çamaşırhane görevlileri (kampçıların kıyafetlerini makinelerde yıkamak, kurutmak ve katlamak).

 

COUNSELOR (eğitmenlerin İngilizcesi oldukça ileri düzeyde olmalıdır)

  • Özel Eğitmenler

Özellikle resim, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, futbol, drama, el sanatları dallarında eğitim almış ya da almakta olan öğrenciler veya eğitmenler, Amerikalı çocuklar için bu alanlarda çeşitli faaliyetler düzenlerler ve onları uzman oldukları alanlarda eğitirler.

  • Genel Eğitmenler

Çocuklarla beraber aynı kulübelerde kalarak onlarla beraber çeşitli faaliyetlere katılırlar, onları yemeklere götürürler ve her türlü aktivitenin yapılmasında diğer eğitmenlerle beraber çalışırlar ve onlara yardımcı olurlar.

Daha fazla bilgi için https://www.facebook.com/groups/iccpturkey adresine üye olunuz.

Güncel işlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter üzerinden takip ediniz https://twitter.com/ICCPTURKEY