STAJ

Günümüzde iyi bir işe girebilmek için Amerika’da bir yıllık staj yapmanın mutlaka büyük avantajı olacaktır. Stajlarda her katılımcıya kendi branşında her türlü eğitim ve buna ilaveten yöneticilik ve liderlik dersleri verilmektedir. Program süresince Amerikalı müdürlerden alacağınız dersler ve seminerler, gelecekteki kariyerinize yon verecektir. Elde ettiğiniz kazanımlarla geri döndüğünüzde kendinize mesleki ve kişisel olarak güveniniz tam olacaktır.

Staj (Trainee / Internship)  programının amacı; kariyerinin başlangıcında olan üniversite öğrencileri ve üniversiteden mezun genç profesyonellerin edindikleri bilgi birikimini kullanmaları için uygun bir fırsat yaratmaktır. Bu fırsatı etkin bir şekilde kullanan adaylarımız kariyerlerinde emin adımlar atar. Amerika’da yapılacak olan bir yıllık staj, Türkiye’de iyi bir ise girmenin ilk basamağı olacaktır.

Staj (Trainee / Internship)  programının amaçları şunlardır:

  • Teorik Bilgiyi Pratik Bilgiye Dönüştürmek, Kariyerinin başlangıcında olan üniversite öğrencileri ve üniversiteden mezun genç profesyonellerin iş hayatına atılmaları sırasında idealleri; yetenekleri ve bilgi birikimleri doğrultusunda bir iş bulmaları ve bu işi yapmak için seçilmeleridir. İş başvuruları yapılır; heyecanlı bekleyiş başlar. Peki, işverenler başvuran adaylar arasından iş için en uygun olanı nasıl seçer?

Günümüz koşullarını düşündüğümüzde; aldığınız eğitim, yetenekleriniz ve idealleriniz doğrultusunda bir iş bulmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle o iş için yeterli iş deneyimine sahip değilseniz; daha da zorlaşacaktır. Ancak; iş deneyimi elde etmek için de öncelikle bir iş deneyimi elde etmemiz gerektiğini düşünürsek, bu sefer ilginç bir kısırdöngü ile karşı karşıya kalırız. Dolayısıyla Internship programı burada devreye girer. Internship programı; sahip olduğunuz teorik bilgiyi pratik bilgiye dönüştürmek için uygun bir ortam sağlamayı hedefler.

  • Gerçek Yaşamda İş Deneyimi Edinmek, İş başvuruları yaptığınızda; işverenler işe uygunluğunuzu incelerken sahip olduğunuz iş deneyimlerinin söz konusu pozisyon ile ne kadar uyumlu olduğuna dikkat ederler. Buradan yola çıkarak değerli iş deneyimine sahip olmanın Internship programıyla mümkün olduğunu belirtiyoruz. Amerika’da 3 – 18 ay boyunca Internship programına katılabilir; gerçek yaşamda iş deneyimi elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; edindiğiniz değerli iş deneyimini CV’nize ekleyerek bundan hayatınız boyunca yararlanabilirsiniz. Yapacağınız iş başvurularında; Amerika’da Amerikalı bir işveren için çalışma yetisinde olduğunuzu görecek olan işverenler bu durumdan olumlu etkileneceklerdir. Dolayısıyla iş dünyasında rakiplerinizden bir adım öne çıkmış olacaksınız.
  • Internship programı; çoğunluk içinde kolayca fark edilmenizi hedefler.
  • Kişisel Gelişime Katkıda Bulunmak ve Güven Kazandırmak. Internship programının amacı; programa katılan adayların uluslararası bir platformda, Amerikan kültür ve yaşam tarzını hem işyerinde hem de yaşamla birebir etkileşimde olarak öğrenmelerini sağlamaktır. Internship programına başvurunuzdan itibaren kişisel değişiklikler gözlemlemeye başlarsınız. Danışmanınız sayesinde iş dünyasının gerektirdiği disiplini, yüksek motivasyona sahip olmanın önemini ve olumlu sonuçlar alabilmek için bütün performansınızı göstermeniz konularında farkındalık kazanmaya başlarsınız. Farklı Internship pozisyonlarına başvurup, Amerikalı işverenlerle iş mülakatına girince kendinizi ifade etme becerinizin arttığını görürüz. Sizin için uygun olan pozisyon ayarlandığında; Amerika’ya gidiş süreciniz başlar. Artık; sorumluluğunuzu üzerine alıp bağımsız bir genç profesyonel olarak kariyerinize yapacağınız büyük katkı için yola çıkarsınız. Amerika’ya vardığınızdan itibaren Internship programı kişisel gelişiminizi artıracak türlü deneyim fırsatları sunar. Başarılı oldukça; kendinize güveniniz artar. İş dünyasında, kendini geliştiren ve kendine güvenen bireyler tercih edilir.
  • Internship programı, “asıl” sizi ortaya çıkarmayı hedefler.
  • Yeteneklerin Farkına Varmak. Internship programında sahip olduğunuz yeteneklerinizi etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirken; yeni durumlarla karşılaştıkça, potansiyelinizi tam anlamıyla ortaya koyarak verimli olmanın hazzını yaşarsınız. Bunun yanı sıra, sahip olduğunuz ancak farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfetme imkanı bulursunuz. Dayanıklılık, çalışkanlık, yüksek irade hakimiyeti, hedefe odaklanma kabiliyeti gibi. Internship programı sahip olduğunuz yetenekleri keşfederek potansiyelinizi fark etmenizi hedefler.
  • Uluslararası Bir İş Ortamında Farklı Kültürleri Tanımak, Amerika; birçok farklı kültürün bir arada bulunduğu güçlü bir ülkedir. Internship programı; programa katılmaya hak kazanan adayların farklı kültürleri uluslararası iş ortamında tanımasını sağlar. Programa katılan öğrencilerimiz; Amerikan yaşam tarzına dahil olarak dünya kültürlerini anlarlar, farklılıklara karşı anlayış ve açık görüşlülük kazanırlar. Internship programı; programa katılan adayların farklı kültürler arasında iletişimi artırmalarını hedefler.