2024 SEZONU WORK AND TRAVEL MALİYETLERİ 

ICCP TURKEY akademisyenler ile çalıştığı için öğrencilerin maddi durumunu çok iyi bilmektedir. Öğrencilerin Work and Travel programına katılabilmelerini sağlamak için program maliyetlerini olabildiğince düşük tutmaktadır ve program ücretinde taksitlendirme yapmaktadır. Ödemelerin yayılması sayesinde programa katılım daha kolay olmaktadır.

ICCP TURKEY 2024 sezonu Work and Travel program ücretleri şu şekildedir:

Full Placement Ücreti (iş ve konaklama sponsor tarafından ayarlanır) : 

01 Temmuz 2023 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında 3.000 dolar olup 5 taksit halinde ödenebilir.

01 Ekim 2023 – 01 Mart 2024 tarihleri arasında 3.250 dolar olup tek veya 3 taksit halinde ödenebilir.

02 Mart 2024 – 31 Haziran 2024 tarihleri arasında 3.500 dolar olup tek taksit halinde ödenebilir.

Not: Yukarıda belirtilen program ücretlerine kayıt ücreti dahildir. Katılımcı ödeme yaptığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde iş seçimi yapmadan programdan ayrılmak isterse ödediği ücretler kesintisiz geri iade edilir ancak diğer durumlarda kesilecek ücretler detaylı bir şekilde sözleşmemizde yazılıdır.

Self Placement seçeneğimiz sadece daha once CHI ile gidenlere yapılır ve ücreti başvuru tarihindeki full placement fiyatından 200 dolar daha indirimli olmaktadır.

Programa katılacak olan arkadaş gruplarına aynı anda başvuru ve ödemelerini yapmak şartıyla aşağıda belirtilen miktarlarda indirim uygulanır:

2-4 kişilik bir grup olursa kişi başı 50 dolar indirim uygulanır,

5-9 kişilik bir grup olursa kişi başı 75 dolar indirim uygulanır,

10 kişi üzerindeki gruplara kişi başı 100 dolar indirim uygulanır.

Önemli Not: DS-2019 formu tüm program ücreti tamamlandıktan sonra katılımcıya verilir. Ödemeler sponsorlarımıza göre değişiklik gösterdiği için ödeme takviminiz başvurduğunuz işe göre değişiklik gösterebilir.

Program ücreti haricindeki diğer masraflar ise şunlardır:

Vize Ücreti                                : 185 Dolar

SEVIS Ücreti                             :  35 Dolar

Pasaport defter ücreti          : 501 TL

Yurtdışı çıkış harcı                  : 150 TL

Uçak Bileti                               : 520-700 Dolar civarı (biletin alındığı tarihe, gidilecek şehir ve eyalete göre değişiklik gösterir. ICCP TURKEY öğrencileri için Work and Travel programına özel İndirimli ve tarih değişikliği ücretsiz ve esnek olan biletler bulabilmektedir).

Harçlık: ABD’ye giderken yanınıza mutlaka katıldığınız programa göre harçlık almanız gerekmektedir. Çoğu Work and Travel işlerinde konaklama, yeme ve içme katılımcılara aittir. ABD’ye gidince ilk ayın kirası ve depozitosunu hemen ödemeniz gerekmektedir. Ortalama kiralar ayda 500 Dolar, depozito ise 200  Dolar civarı olmaktadır. Ayrıca ilk maaşınızı 2 veya 3 hafta sonra alacağınız için 200 Dolar yemek masrafınız olacaktır. Bu yüzden yanınıza 800 – 1.000 dolar arası harçlık almanız gerekmektedir.

Colorado, Denver’da bulunan konferans merkezine gidecek olan Work and Travel öğrencilerinin yanlarına sadece 200 Dolar almaları yeterli olacaktır çünkü bu programda yeme, içme ve konaklama iş yerine ait olup herhangi bir depozito alınmamaktadır.