2016 YILI GREEN CARD BAŞVURULARI 3 KASIM 2014 TARİHİNDE BİTECEKTİR

YEŞİL KART (GREEN CARD) DOLANDIRICILIĞI KONUSUNDA AÇIKLAMA

Amerikan Büyükelçiliği Konsolosluk Bolümü, son zamanlarda Amerikan Diş İşleri Bakanlığı adına gönderilen sahte elektronik postalar konusunda tarafımıza iletilen şikayetlere bir açıklama olarak bu bildiriyi yayınlamaktadır.

Yeşil Kart (Green Card) çekilişi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar:

Göçmenlik kurasını kazandığınıza dair bildirimler, elektronik posta yoluyla gönderilmemektedir. Green Card ya da göçmen vizesi kazandınız konulu elektronik postalar gerçek değildir. Çekilişe katıldığınızda size verilen takip numarası ile başvurunun sonucunu bu adresten kontrol edebilirsiniz. Başvuruyu özel bir şirket yada kişi aracılığıyla yaptıysanız lütfen aracınızdan başvuru takip numaranızı talep ediniz.
www.dvlottery.state.gov Yeşil Kart (Green Card) çekilişine başvurmak için tek resmi web sitesidir. Başvuru tamamen ücretsizdir. Yeşil Kart (Green Card) çekilişini kazanmak, başvuru sahiplerine sadece göçmen vizesine başvurma hakki kazandırır. Göçmen vizesi onaylanıp Amerika’ya giriş yapan kişiler Amerika’da göçmenlik statüsü kazanırlar.
Sadece uzantısı “gov” olan elektronik posta adresleri Amerikan Hükümetine aittir. Uzantısı “com”, “net” olan hiçbir elektronik posta adresi ABD Dışişleri Bakanlığına ya da ABD Büyükelçiliğine ait değildir. Lütfen size ulaşan elektronik posta adreslerinin sonundaki uzantılarına dikkat ediniz.
Bazı şirketler web sitelerinde ve elektronik postalarda Amerikan Bayrağı, ABD Dışişleri Bakanlığı logosu ya da Amerikan Hükümetine ait bir bina resmi koyarak sizi yanıltmaya çalışabilirler. Lütfen bu tür elektronik postaları dikkate almayınız. Sahte olan bu web siteleri Dışişleri Bakanlığının http://www.state.gov/ , www.dvlottery.state.gov ya dawww.travel.state.gov adreslerinde ücretsiz olan işlemler için para talep edebilirler.

GREEN CARD hakkında birçok şeyi aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=xcE1kY9E0g8

DV_2016_Instructions_TurkishAşağıda başvuru hakkındaki her şey açıkça Türkçe olarak yazmaktadır. Fotoğrafı dert etmeyiniz. 5X5 çekilen Amerikan vize fotoğrafını 300 DPI ve 600X600 piksel olarak taratınız. Resim JPEG ve 240 KB den küçük olmalı. Merak etmeyin, istesenizde yanlış başvuramazsınız çünkü sistem, resimde veya doldurulması gereken yerlerde hata varsa mutlaka sizi o hatanın olduğu yere geri götürecek ve düzeltmenizi isteyecektir. Ancak ad, soy ad doğum yeri, tarihi ve ülke bilgilerinde asla yazım hatası yapmamanız gerekmektedir. Anneniz ve babanız ayrı ayrı başvurabilirler ancak mutlaka anneniz başvururken babanızı ve 21 yas altında ve evlenmemiş olan çocuklarını mutlaka resimli şekilde sisteme yüklemesi gerekmektedir. Ayni şekilde babanız başvururken annenizi ve 21 yaş altında olan evlenmemiş bütün çocukları mutlaka eklemek zorundadır. Lise mezunu olduğunuz için sizler kendi adınıza başvurabilirsiniz.
GREEN CARD BAŞVURUSUNA BAŞLAMAK İÇİN ÖNCELİKLE https://www.dvlottery.state.gov/ adresine tıklayınız ve PHOTO VALIDATOR e tıklayarak fotoğrafınızın sisteme yüklemeye uygun olup olmadığını kontrol ediniz.  Eğer fotoğrafınız sisteme yüklemeye uygunsa hemen altındaki BEGIN ENTRY kısmına tıklayarak başvurunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Doldururken yapmanız gerekenler açıkça  ekteki linkte bulunan dosyada Türkçe olarak anlatılmıştır.

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKTEKİ DOSYAYI AÇIP YAZILANLARI AŞAMA AŞAMA TAKİP EDEREK GREEN CARD BAŞVURUNUZU ONLINE OLARAK  ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPINIZ.

https://db.tt/UiP7OqOp

HERKESE BAŞARILAR!

COMMENTS (72)
Cevapla

MERHABA BAŞVURUMU KONTROL ETMEYE ÇALIŞIYORUM AMA ONAY KODU YANLIŞ DİYOR. ORADA Kİ ONAY KODUNU KOPYALAYIP YAPIŞTIRMIŞTIM AMA KABUL ETMİYOR.

  Cevapla

  1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren konntrol ertmeniz gerekir.

Cevapla

Green card çekilişte çıktıktan sonra Konsolosluğun vize vermeme durumu var mı?

  Cevapla

  Başvuru esnasında yanlış bilgi verirseniz vize reddi alırsınız malesef.

Cevapla

başvuru yapsam çekilişi kazansam aksilikler den dolayı evrak ve konsolosluk işlemlerini gerçekleştiremezsem bir sonraki çekilişe katılabilir miyim yardımınız için teşekkürler

  Cevapla

  Her yıl çekilişe tekrar katılabilirsiniz.

Cevapla

Merhaba, tr green card aracılığıyla başvuru yapıp formu doldurdum. Bu kurum ne kadar güvenilirdir, beni aydınlatırsanız sevinirim.

  Cevapla

  Başvuruyu kişinin bizzat kendisinin yapması çok önemlidir çünkü kendi işiniz olduğu için çok dikkatli bir şekilde yapacaksınızdır.

Cevapla

Merhaba Koşulların olduğu kısımda katılabilecek ülkeler arasında türkiye yok yinede başvurmalı mıyım

  Cevapla

  Türkiye / Turkey var. Dikkatli bakarsanız mutlaka bulacaksınızdır.

Cevapla

Merhaba beni de Beni 0212 963 1166 numaralı telefondan arayıp green card başvuru sonucunda green card hakkı kazandığımı söylediler. Ben başvurup başvurmadığımı hatırlamıyorum dediğimde, bir başkası da sizi önermiş olabilir dediler. Baki bey üsminde biri aradı adı green card baki imiş. Hiç bir evrak doldurmamıştım. Gerçek olabilir mi, yoksa doğru mu, ben de bilemedim… Görüşlerinizi alabilir miyim…

  Cevapla

  Bir başkasının önermesi ile başvuru yapılamaz çünkü başvuru yapılırken özel bilgier, ev adresleriniz, medeni hal gibi soruların cevaplanması gerekir. Bunları vermeden başvuru yapılmış olması mümkün değildir.

Cevapla

Merhaba green kart başvurusunu telefondan yapmak istiyorum ama resim atamıyorum çekilmiş vesikalık fotoğraflarını telefondan çekiyorum kabul edilmiyor başka nasıl yapabilirim?teşekkürler

  Cevapla

  Merhaba. Resim telefonla çekerek yapılmaz. Mutlaka bir fotografçıya gidip AMERİKAN GREEN CARD BASVURUSU için resim istiyorum derseniz size geçerli resmi verirler. Bu resim ile başvurunuz yapabilirsiniz.

Cevapla

iyi çalışmlar.

  Cevapla

  Çok teşekkürler. Sizlere de çekilişte başarışar.

Cevapla

Merhaba orada belirtilen acık adres 1 ve acık adres 2 ye ne yazacagız yanı ıkısını doldurmak zorunlu mu ?

  Cevapla

  Merhaba,

  Adresinizi her 2 satıra yayarak yazarsanız daha iyi olur. Ama tek satıra da yazarsanız farketmez.

Cevapla

Mrb. Evliyim ve bir çocuğum var bu seneki çekilişe kendim ve eşim adına ayrı ayrı katılmak istiyorum. Sistemde evli olduğumu ve 1yıl 3 aylık bir çocuğumun olduğunu belirttiğimde benden eşim ve çocuğum için ayrı ayrı bilgilerini ve fotolarını istiyor. Bu durumda eşim adına ayrı başvuru yapmış sayılırmıyım veya eşimde benle tek hak olarakmı görünür.

  Cevapla

  Merhaba,

  Siz ve eşiniz ayrı ayrı başvurabilirsiniz ve böylece şansınız 2 olur. Ancak siz başvuru yaparken eşinizi ve çocuğunuzu, eşiniz başvuru yaparken sizi ve çocuğunuzu mutlaka eklemelisiniz. Kime çıkarsa zaten eşini ve çocuğunu götürebiliyor.

Cevapla

merhaba,green card başvuru sorusunda 4. City Where You Were Born ,kimliğimin ön kısmı doğum yerinde ilçe yazıyor onumu yoksa bağlı bulunduğu ilimi yazacağım birde türkçe karakter girmemi gerektiren soru maddesi varmı içlerinde çok teşekkurler

  Cevapla

  Merhaba,

  Kimlikte yazan yeri yazmanız daha dğru olur ilçe olsa bile. Ama doğduğunuz ili de yazabilirsiniz. Sorun olmaz. Türkçe karakter girerseniz zaten sistem hata verecek ve bu hatayı düzeltmenizi isteyecektir.

Cevapla

iyi günler eşimin green card başvurusunu yaparken kendi başvurumda evli bölümünü hatalı girdiğimi fark ettim bunu düzeltme imkanı varmıdır. tekrar başvurumu yapmam gerekli

  Cevapla

  Merhaba,

  Form SUBMIT yapıldıktan sonra tekrar düzeltme yapılmıyor. Ancak tekrar başvuru yapabilirsiniz. Sorun olmaz. TAM olarak AYNI şekilde 2 başvuru yapılırsa başvurunuz iptal ediyorlar. Sizinki başka bir başvuru olacağı için sorun olmaz.

Cevapla

Merhaba başvuru yapacağım ama ülke seçiminde türkiye çıkmıyor yardımcı olabilirmisiniz?

  Cevapla

  Merhaba. Turkey mutlaka vardır.

Cevapla

Bir soru daha şimdi bu forumda başvuru yaptığınız ülke uygun mu diye seçenek var ben evet dedim altında da yine seçenek var seçenekteki ülkeye tıklamamam gerekiyor değil mi lütfen bana yardım edin çok strese girdim 🙁

  Cevapla

  Evet. Yine ülke seçmeniz gerekiyor.

Cevapla

Onay kodu falan gelmedi direk bağlantı gitti yüklemede hata oluştu aslında internetim de vardı anlamadım bide ben sürekli girdim çıktım formdan başvuru tamamlamadıktan sonra sorun olmaz değil mi

  Cevapla

  Sorun olmaz çünkü başvurunuz ulaştığında onay kodu gelir. Kod gelmediyse başvuru yapılmamış olur.

Cevapla

Merhaba ben başvuru yaptım fakat o sıra yüklenirken internet gitti başarıyla yüklendiğine dair bir şey gelmedi sayfa tekrardan çıktı yani ilk kod la girerken ki kısım şimdi benim başvurum işleme alındı mı alınmadı mı

  Cevapla

  Onay kodunu aldıysanız başvurunuz gitmiştir. Onay kodu almadıysanız tekrar başvuru yapınız ve onay kodunu alınız.

Cevapla

Merhaba,

Green Card lotary sini kazandım. Görüşmelerim olumlu geçti ve sarı zarfı aldım. Amerika ya bu kasım ayında giriş yapacağım. Amerika ya girdikten ne kadar sonra belirttiğim adrese Green Card ım geliyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

  Cevapla

  Süper. Hayırlı olsun.

Cevapla

Merhaba iyi günler ben dün başvuruyu yaptım şıklarda evliyim işaretleyetek eşimin bilgilerinize girdim ve başvuruyu yaptım. eşim için tekrar başvuru yapacak mıyım yoksa iki başvuruda yapılmış sayılıyor mu

  Cevapla

  Merhaba,

  Eşiniz içinde giriş yaparak bu kez kendi bilgileriniz de evliyim diyerek ekleyin. Böylece 2 şansınız olacak.

Cevapla

Merhaba her yil bir defamı yapılmakta cekilis

  Cevapla

  Evet. Her yıl sadece Kasım ayında online başvuru yapılmaktadır.

Cevapla

Merhaba ben bu yıl başvuracağım ilk defa fakat çıkarsa 2016 da gideceğimi sanıyordum şimdi çıkarsa 2017 de mi gideceğim ayrıca başvurular ne zaman başlıyor bir türlü öğrenemiyorum açıldımı başvurular?

  Cevapla

  Merhaba,

  Basvurular her yil Ekim yainda yapiliyor. Henuz tam gunu belli olmadi. Bu 2015 yilinda yapilan basvurularin sonuclari 1 Mayis 2016 tarihinde belli oluyor ve vize gorusmeleri Eylul 2016-Ekim 2017 tarihleri arasinda yapiliyor. Vizeyi aldiktan sonra Amerika’ya gidebiliyorsunuz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Cok tesekur ederim.simdiden

  Cevapla

  Biz tesekkur ederiz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

merhabalar….Bu senede o attiginiz linkde basvuru yapabilirmiyiz acaba

  Cevapla

  Merhaba,

  Link ayni olacak. Ancak henuz online basvuru sitesi basvurulari kabul etmedigi icin beklemek gerekiyor.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Turkiyede calistigimiz sureyi ssk dan gostersek olurmu 2yillik ssk var ben guvenlik olarak calisiyorum guvenligi meslek olarak kabul ederler sanirim amerikaya gidince handyman olarak calismayi dusunuyorum uzerimde bankada gosterebilcegum 20 bim$ param var size cekilise katiliyimmi

  Cevapla

  Merhaba,

  Cekilise katilabilmek icin en az lise mezunu olmak veya en az 5 yil herhangi bir iste calismis olmak yeterlidir. Vize mulakatina gittiginizde bankada kisibasi en az 10.000 dolar yatmis olmali.

  ICCP TURKEY

  ICCP TURKEY

Cevapla

Merhaba,
Green Cardı kazandığımız zaman amerikada yaşama gibi bir mecburiyetimiz varmı birde 5 yıl sonra amerikan vatandaşlığına gecebiliyormuyuz.
İyi günler

  Cevapla

  Merhaba,

  En az 6 ayda bir Amerika’ya giris cikis yapmaniz gerekiyor. Green Card 5 yil sure ile veriliyor ve bu 5 yil icerisinde 3,5 yil Amerika’da yasarsaniz Amerikan vatandasligina basvuru yapabiliyorsunuz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Merhaba 2017 yılı için basvurular ne zaman baslıyor ?

  Cevapla

  Merhaba,

  Her yil 2-3 Ekim gibi baslar ve 2-3 Kasim gibi biter. Henuz tam tarihler belirtilmedi online basvuru yapabilmek icin.

  ICCP TURKEY

Cevapla

hello. ı want to go to the canada or america. 05388457084

  Cevapla

  Merhaba,

  Kanada icin ancak gocmen olarak bavuru yapmaniz lazim. Amerika icin Green Card’a basvurabilirsiniz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

merhaba .. basvuru yaptıktan sonra 2 yıl sonrakı cekılıs ıcn mı oluyor yapılan basvurumuz

  Cevapla

  Merhaba,

  Kazandiginiz takdirde vize mulakatina 1 Eylul 2016 – 1 Ekim 2017 tarihleri arasinda gidiyorsunuz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Beni 0212 963 1166 numarasindan arayip adres istediler..bir kargo gondereceklerini ve kargo ucret 49 lirayi kapida odeyecegimi baska birsey odemeyecegimi,gonderilen evraklari eksiksiz doldurup kendilerine gonderdigim takdirde green card alabilecegimi belirttiler..bu dogru mudur…

  Cevapla

  Hayir. Cunku Green Card cikmasi tamamen piyango gibidir. Sans isi yani. Basvuru ucretsizdir. Bizi takip ederseniz ucretsiz basvuru yapmayi tarif edecegiz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

bu sene sayenizde ilk defa kendi başvurumu kendim yapacağım ve inşallah bu sene olacak bu iş fotoğrafları hazırladım heyecanla başvuruların başlamasını bekliyorum. Sizdende Allah razı olsun

  Cevapla

  Merhaba,

  Umariz cikar. Bizi takip edin ve basvurular basladiginda hemen online basvurunuzu yapiniz. Basarilar simdiden.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Çocuklarim gelecegi icin

  Cevapla

  Basvurunuz tabii ki.

Cevapla

2011 yılında Görüşmeye çağırdılar Ankara ABD Konsolosluğu’nda belge eksikliğinden dolayı geri gönderdiler bizde evrakları tamamlayıp konsolosluğa geri gönderdik ve halen bir cevap ne olumlu ne olumsuz bir kağıt geldi Evliyim 5.ci seneye girdim haber vermediler lütfen yardımcı olurmusunuz

  Cevapla

  Cok zaman gecmis. Telefon numarasi websitelerinde. Orasini arayarak durumunuzu ogrenebilirsiniz.

  ICCP TURKEY

Cevapla

Merhaba 2015 de yapılcak olan başvurular ne zaman alınacak site ne zaman aktif olacak

  Cevapla

  Merhaba,

  Her yil 2-3 Ekim gibi baslar ve 2-3 Kasim gibi biter. Henuz tam tarihler belirtilmedi online basvuru yapabilmek icin. Bu yuzden online basvurular halen yapilamiyor.

  ICCP TURKEY

Cevapla

2016 yılı için green card basvuru süresi 3 kasım 2014 bitmiş??
ben 2015 ekim ayındaki çekiliş ,2016 yılında verilecek green card lar için geçerli olduğunu sanıyordum .
yani ben 2016 için hakkımı kaybettim mi
teşekkür ederm

  Cevapla

  2014 yilinda Green Card ciktiysa hakkiniz 2016 Ekim tarihine kadar devam eder. 2016 icin tekrar basvurmaniz gerekir.

  ICCP TURKEY

Cevapla

teşekkür ederim

  Cevapla

  Rica ederiz.

Cevapla

Bende herkes gibi gitmek istiyorum ve de çalişmak istiyorum lutfan yardamci olarmisiniz

  Cevapla

  Basvuruyu yapabilmeniz icin gereken hersey basvurular basladiginda burada aciklayacagiz.

   MERHABA,

   BU YIL Kİ BAŞVURULARIN NE ZAMAN OLACAĞI İLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİRMİYİM ..?
   AYNI ZAMANDA AKTARMIŞ OLDUĞUNUZ SİTEDEN GİRİŞ YAPIP BİLGİLERİMİ DOLDURDUĞUMDA İSİM BÖLÜMÜNDEN SÜREKLİ HATA ALIYORUM . BUNUN KAYNAĞI NE OLABİLİR İKİ SOY ADIM VAR BU MU ETKİLİYOR ?

    Merhaba,

    Her yil 2-3 Ekim gibi baslar ve 2-3 Kasim gibi biter. Henuz tam tarihler belirtilmedi online basvuru yapabilmek icin.

    Ingilizce olmayan karakter kullaniyorsaniz sistem kabul etmez. Iki soyad etkileyebilir. Ancak su an online basvuru yapabilmeniz mumkun degil cunku site acik degil. Site acildiginda kontrol etmek lazim.

    ICCP TURKEY

    ICCP TURKEY

Leave a Comment

Comment (required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Name (required)
Email (required)