STAJ MALİYETLERİ

Staj programlarının maliyetleri Work and Travel ve Camp Staff Programlarına göre daha yüksektir çünkü bu program diğer ikisinden çok farklıdır. Katılımcı Amerika’da daha uzun sure kalıp, uzmanlık alanında profesyonel eğitim alacaktır. Bu faktörler maliyetleri yükseltmektedir. 12 aylık bir staj programının maliyeti sponsorlarımıza göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 9.000 TL (3.900 Dolar) civarında olmaktadır.
Colorado’nun başkenti Denver’da bulunan Konferans ve Kayak Merkezi’nde hemen hemen bütün branşlarda düzenlenen 12 aylık staj Programının maliyeti 9.000 TL (3.900 Dolar) civarındadır. Ayrıca burada yönetici asistanı / müdür yardımcısı olarak görev verilmekte, profesörlerden yöneticilik üzerine eğitim, seminerler ve dersler alınmaktadır.

manhattan2

Ritz-Carlton, Sheraton, Hilton, Hyatt, St Regis gibi dünyaca ünlü oteller zincirinde, Washington DC, New York, Florida, San Francisco, Beverly Hills gibi ünlü yerde yüksek maaşlı, 12 veya 18 aylık F&B, Front Office, Culinary, Housekeeping, Restaurant Management alanlarında STAJ / INTERNSHIP / TRAINEE Programlarımıza katılmak isteyenler güncel staj iş listemize aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirler. İşler sınırlı olduğu için erken başvuru yapmak önemlidir.

Sponsorlarımıza göre değişen 2 farklı ödeme şekli vardır. Seçtiğiniz işe göre ödeme planınız belirlenir.

1. Ödeme şekli (Turizm ve diğer alanlarda yapılacak stajlar icin geçerlidir) : Program, DS-2019, sağlık sigortası için toplam 3.900 dolar. Mülakattan önce 500 dolar ödenir. Mülakat başarısız olursa ücret tam olarak 5 iş günü içerisinde iade edilir. Mülakatı geçerse program ücretinin yarısını öder. Vizesini alınca geri kalan ödemesini yapar. Katılımcı ilave olarak 180 dolar SEVIS, 160 dolar vize ücreti ve 15 TL yurtdışı çıkış harcı öder. Uçak biletini kendisi alır ve yanında en az 1.000 dolar harçlık götürmesi gerekir.

2. TAKSİTLİ ÖDEME ŞEKLİ (sadece Turizm alanında yapılacak stajlar icin geçerlidir) : Program, DS-2019, sağlık sigortası için toplam 4.150 dolar. Amerika’ya gitmeden önce sadece 1.750 dolar ödenir ve geri kalan 2.400 dolar AMERİKA’DA İŞE BAŞLADIKTAN SONRA AYLIK 200 DOLAR OLARAK ÖDENİR. Mülakata girmeden önce 500 dolar ödenir. Mülakat başarısız olursa ücret tam olarak 5 iş günü içerisinde iade edilir. Katılımcı ilave olarak 180 dolar SEVIS, 160 dolar vize ücreti ve 15 TL yurtdışı çıkış harcı öder. Uçak biletini kendisi alır ve yanında en az 1.000 dolar harçlık götürmesi gerekir.

http://iccpturkey.com/staj-guncel-staj-isleri/