Colorado, Denver civarında bulunan Estes Park Center ve Snow Mountain Ranch’deki işlerin detayları ve 2013 yazında orada çalışan katılımcılarımızın videoları ve fotoğrafları

Her yıl öğrenci yolladığımız çok avantajlı Colorado Denver Konferans Merkezi ve aile tatil beldesinde olan Work and Travel işleri için başvurular alınmaktadır. 2014 yılı için 30 civarında öğrenci alınacaktır ve kontenjan dolduğunda başvurular bitecektir. Bu yüzden erken başvurup mülakat listesine kayıt olmanız gerekmektedir. Başvuru için ilk taksit ödemesi ve CV yollamak yeterlidir. Mülakat 2 dakika sürmekte ve oldukça kolay olmaktadır. Mülakatı geçemeyenlerin ödedikleri ücretler tam olarak kesintisiz hemen iade edilecektir. Veya isterlerse başka sponsorlarımız ile başka işlere yerleştirmeler yapılmaktadır. Başvuran herkes evinden SKYPE ile mülakat olabilecektir. Mülakatı işveren kendisi yapacaktır.

Burası çok büyük bir konferans merkezi olup çok geniş bir alana yayılmıştır. Hergün yaklaşık 4.000 kişiye restaurantlarda açık büfe yemek çıkmaktadır ve bu yemeklerin ücreti maaşınızdan aylık olarak kesilmektedir. Diğer WAT işlerinde olduğu gibi yiyecek alışverişi yapmak, yemeğinizi pişirmek ve temizlemek gibi şeyleri yapmak zorunda değilsiniz. Amerikan yemekleri servis edilmektedir ve Türk yemeklerini orada bulamazsınız. Konaklama yine ayni binalarda olup ücreti maaşınızdan kesilmektedir ve depozito yoktur. Yeme, içme ve konaklama maaştan kesildiği için Amerika’ya giderken yanınıza sadece 150-200 Dolar alsanız yeterlidir ve böylece program maliyeti diğer bütün Work and Travel programlarına göre yaklaşık 800 Dolar daha ucuzdur çünkü WAT işlerine gidenler yanlarına en az 800-1.000 Dolar almak zorundadırlar. Ayrıca maaştan yeme, içme ve konaklama için aylık kesilen miktar 480 dolar gibi çok düşük bir rakamdır. Özellikle sosyalleşme açısından çok iyi bir yer olup uluslararası çalışanlar ve Amerikalılar eğlenceler düzenlemektedirler. Toplamda 1.000 kadar personel vardır ve bunların bir kısmı dünyanın farklı yerlerinden gelen sizin yaşlarınızda gençlerdir.

 İşe başlama tarihi Temmuz ayına kadar olabilir. Bitiş ise Eylül ortasından sonra olmalıdır. Çalışma ortama haftalık 40 saat olup fazla çalışma imkanı iş durumuna göre vardır. Fazla çalışma saat ücreti 11 dolardır. Saatlik ücret 7,5 dolardır ancak yeme, içme ve konaklama işveren tarafından karşılandığından dolayı bu masraflar için saatlik ücretinizden 3 dolar kesilmekte ve sizlere saatlik 4,5 dolar ödenmektedir. Haftada 40 saat çalısınca aylık ücretiniz 1.200 Dolar olmaktadır. Yeme, içme ve konaklama için aylık 480 Dolar kesildiğinde elinize net aylık 720 Dolar geçmektedir. Fazla iş olduğunda ekstra çalışmalar daha da fazla kazanmanızı sağlayacaktır. Bu müşteri durumlarına bağlıdır. Anlaşma süresine tam uyanlara iş bitiminde yaklaşık 100-200 Dolar bahşişlerden pay verilmektedir. Orada olan bütün imkanlardan ücretsiz olarak faydalanacaksiniz. Colorado, Denver’da Estes Park Center ve Snow Mountain Ranch isimli 2 merkez vardır. Snow Mountain Ranch rakım olarak daha yüksektedir. Dağlık, ormanlık ve yeşilliklerle dolu bir bölge olduğunu fotoğraflardan ve videolardan görebilirsiniz. İşveren mülakat yaparak Estes Park Center veya Snow Mountain Ranch merkezlerine öğrencileri yerleştirmektedir. Hangi merkeze yerleşeceğinize direk olarak işveren karar vermektedir. Food Service veya Housekeeping işlerine öğrencileri yerleştirmekteler ancak oraya gidildiğine çalışma etiği, davranışları, başkaları ile olan ilişkileri ve İngilizce seviyesini dikkate alarak bazı öğrencileri takim lideri yapmaktalar ve onlara daha fazla saatlik ücret ödenmektedir. Burada birçok genç insanla sosyalleşme imkanı çok fazla olduğu için kültür alışverişinde bulunup, İngilizcenizi geliştirme imkanı vardır. Ayrıca bu bölge Las Vegas, Grand Canyon, Los Angeles, San Francisco, San Diego gibi ünlü yerlere yakın olduğu için iş bittikten sonra buraları gezip Los Angeles’tan Türkiye’ye dönebilirsiniz.

Aşağıda bu işyerinin bazı video ve fotoğraflarını görebilirsiniz.