CANKURTARANLIK İŞLERİNİN

DETAYLARI,  VİDEOLARI  VE RESİMLERİ

Washington DC ve civarındaki eyaletlerde çok avantajlı cankurtaranlık işlerine her yıl çok sayıda katılımcımız yerleştirilmektedir. Bu yerlerin en önemlisi Beyaz Saray yakınlarında olan Great Waves Waterpark’tır.  Cankurtaran olabilmek için herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın 200 metre yüzebilmek ve yaklaşık 2-3 metre derinlikten havuz dibine atılan bir tuğlayı çıkarmak yeterlidir. Öncelikle Amerika’da 3-4 gün boyunca cankurtaranlık eğitimi aldıktan sonra katılımcılara bütün dünyada 4 yıl boyunca geçerli olan Lifeguarding Sertifikası verilecek, ondan sonra hemen ise başlayacaklardır. Saatlik ücret 9.36 Dolar. Son 2 hafta saatlik ücret 11 Dolar. İşveren bu miktarları vergi kesmeden net olarak ödemiştir. Konaklama için gitmeden önce kalacak yer ayarlanmaktadır. Aylık oda kirası 400-500 Dolar civarındadır. İşe en geç başlama tarihi 22 Haziran’dır. Ancak erken ise başlayacak olanlar tercih edilecektir. İş bitiş tarihi ise 7 Eylül. Haftalık çalışma saati 35-50 saat arasıdır. Şu an için alınacak kişi sayısı 20 olduğu için en kısa zamanda başvurmanız ve yerinizi garantiye almanız tavsiye edilir.

Diğer cankurtaranlık işlerimiz ise Washington DC, Maryland ve Virginia Eyaletlerinde şehir merkezindeki yüzme havuzlarında veya Hilton, Sheraton gibi ünlü otel havuzlarındadır. Yaklaşık 30 bay/bayan karışık eleman alınacaktır. Cankurtaran olabilmek için herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın 200 metre yüzebilmek ve yaklaşık 2-3 metreden havuz dibine atılan bir tuğlayı çıkarmak yeterlidir. Öncelikle Amerika’da yaklaşık 1 hafta boyunca cankurtaranlık eğitimi aldıktan sonra katılımcılara bütün dünyada 3 yıl boyunca geçerli olan Lifeguarding Sertifikası verilecek, ondan sonra hemen ise başlayacaklardır. 200 Dolar Cankurtaranlık eğitimi ücreti ödenir. Saatlik ücret 9 Dolar, fazla mesai ücreti 13.5 Dolar. Ortalama haftalık 48-60 saat çalışma. Konaklama 2-3 kişilik odalarda kişi başı haftalık 115 Dolar. 200 Dolar konaklama depozitosu vardır ve iş / sezon bitiminde katılımcıya iade edilir. Kira maaştan kesilir. İşveren Washington Dulles Havaalanından katılımcıları karşılar ve otele götürür. Ayrıca katılımcıları çalıştıkları süre boyunca otelden havuza ve havuzdan otele araba ile götürürler. İşe başlama 1 Haziran 5 Temmuz arasi. Bitiş 2 – 10 Eylül arası.

Yukarıda bahsedilen her iki cankurtaranlık işinde öncelik erken başvuru yapanlara verilecektir.

Aşağıda  yaz aylarında her iki cankurtaranlık programımıza katılan öğrencilerin işyerlerinin videolarını ve resimlerini görebilirsiniz.